Gumové podlahy jste již určitě spatřili v tělocvičnách, na školních chodbách, v komerčních prostorách nebo v továrních provozech. Je ale tento typ podlahového materiálu vhodný i pro pokládku i u vás doma? V tomto článku se pokusíme poukázat na několik aspektů gumových podlah, o kterých jste možná doposud neměli ani tušení a také vám ukážeme několik fotografií pro inspiraci. Při rekonstrukci vašeho bytu se vám jistě budou informace o alternativě k běžným podlahovinám budou hodit.

foto kredit: Dalsouple

foto kredit: Dalsouple

7. Textura povrchu rozhodně nemusí mít industriální vzhled

Spousta gumových podlah (stejně, jako například ta na obrázku níže), má na svém povrchu vystupující kroužky, čtverečky, či jiné jednoduché geometrické tvary, které výrazně napomáhají v protiskluzových vlastnostech podlahy. Pokud se vám ale výstupky, na jinak hladkém povrchu podlahy, nezamlouvají pro svou přílišnou svázanost s industriálními provozy, existuje řada jiných možností. Viz obrázek výše.

foto kredit: Cathy Pyle

foto kredit: Cathy Pyle

6. Gumová podlaha je příjemná pro chodidla

Guma je skvělou volbou pro prostory, kde budete stát po delší časovou dobu. Tedy například kuchyně. S tím je spjatá i další vlastnost. Do značné míry chrání nádobí, které vám upadne na zem, před rozbitím. Je to přece guma!

foto kredit: Lovely Life

foto kredit: Lovely Life

5. Gumové podlahy jsou neuvěřitelně trvanlivé

Je téměř nemožné gumu něčím prorazit či poškrábat… Nicméně, jako o každý materiál, i o gumovou podlahu se musíme čas od času starat. Kromě běžného mytí a čištění je dobré gumovou podlahu pravidelně voskovat pro vyšší odolnost proti poškození. Tak nám vydrží dvacet a možná i více let v provozu.

foto kredit: Design Milk

foto kredit: Design Milk

4. Gumová podlaha je skvělý zvukový i tepelný izolant

Guma má výjimečné zvukově izolační vlastnosti. Proto je skvělou volbou v bytech, kde by dupání po podlaze působilo rušivě pro ostatní obyvatele bytu či domu. Výtečně tlumí zvuk!

foto kredit: Forever Love

foto kredit: Forever Love

3. Je ekologicky přívětivá

Přírodní guma se sklízí ve velkém ze stromů, ale spousta výrobců gumových podlah dává přednost výrobě pomocí recyklace. Například starých pneumatik.

foto kredit: Dezeen

foto kredit: Dezeen

2. Nepřeberná škála barev

Pokud si přejete mít růžovou, červenou nebo klidně duhovou podlahu, díky barevné gumové podlaze se vaše přání může vyplnit.

foto krdit: Box

foto krdit: Box

1. Gumová podlaha může být poněkud drahá

Zatoužíte-li po opravdu kvalitní gumové podlaze, její cena může být srovnatelná s kvalitní podlahou ze dřeva.

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, týkajícím se rekonstrukce vašeho bytu, koupelny nebo WC.